Методичний фішбоун «Педагогічний апгрейд мовленнєвого розвитку дітей дошкільного віку»
Oct 24, 2024
Сучасне сьогодення диктує нам свої правила. Професія педагог – творча, всеосяжна. Працюючи з дітьми ми повинні вкладати в них не тільки душу, а й знання.
З кожним роком ресурсів для отримання нових знань стає все більше. Штучний інтелект є одним з новітніх та дієвих методів, який може полегшити роботу педагогів, звільняючи час для творчого підходу та індивідуальної взаємодії з дітьми.
На базі Комунального закладу дошкільної освіти (ясла-садок) комбінованого типу №176 КМР у режимі онлайн зустрічі відбувся методичний фішбоун «Педагогічний апгрейд мовленнєвого розвитку дітей дошкільного віку» для вихователів спеціальних груп, вчителів-логопедів та вчителів-дефектологів, де розглядалося питання розвитку мовлення дошкільників шляхом використання інноваційних методик.
Як зазначила консультант КЗ «ЦПРПП» КМР Тетяна Марків, яка відкрила захід, використання штучного інтелекту в дошкільній освіті стає дедалі важливішим, оскільки ці технології можуть індивідуалізувати процес навчання, враховуючи особливості розвитку кожної дитини. Тому впровадження штучного інтелекту в дошкільну освіту – це не тільки інновація, але й необхідність для більш ефективного і якісного навчання.
Керівник спільноти вихователь-методист Катерина Кущ наголосила на тому, що мовленнєва компетентність є однією з провідних характеристик розвитку особистості, розкрила її основні аспекти і представила слухачам впровадження штучного інтелекту на прикладах досліджень світових ВИШів, що підтверджують ефективність його використання в навчанні мовленню дошкільників. Учитель-логопед КЗДО КТ№176 КМР Юлія Моргунова розкрила питання актуальності використання штучного інтелекту в розвитку мовлення з дітьми з ООП. Практичний психолог КЗДО КТ№176 КМР Олена Стародубець підкреслила психологічні аспекти використання штучного інтелекту в дошкільній освіті та його вплив на психіку дітей. Учитель-логопед КЗДО КТ№176 КМР Раїса Огньова ознайомила слухачів із програмним забезпеченням та додатками на основі штучного інтелекту.
Наприкінці зустрічі вихователь КЗДО КТ№176 КМР Тетяна Салоїд практично показала роботу штучного інтелекту на занятті з дітьми старшої групи.