Дискусійний майданчик «Реалії дошкільної освіти міста в умовах воєнного стану: освітні втрати та шляхи їх подолання»
Метою заходу визначено створення мотиваційного поля для успішного подолання освітніх втрат у дітей дошкільного віку, спрямування директорів закладів дошкільної освіти на впровадження ефективних інструментів із надолуження освітніх втрат в умовах закладу дошкільної освіти. До роботи в локації «Освітні втрати: причини, наслідки і шляхи подолання» були залучені директори закладів дошкільної освіти та закладів освіти з дошкільними підрозділами Довгинцівського та Саксаганського районів.
Консультанти Комунального закладу «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Криворізької міської ради використали різноманітні форми роботи з учасниками дискусійного майданчика:
- Катерина Куц презентувала «Програму подолання освітніх втрат: стратегічні орієнтири».
- Людмила Бутрімова запропонувала управлінський мікс «Організація освітнього процесу в різних форматах».
- Ольга Голубєва визначила теоретичні акценти «Формування соціального досвіду дитини в умовах соціально-культурних втрат».
- Тетяна Федоренко склала методичний пазл «Подолання наслідків освітніх втрат становлення особистості».
Наталія П’ятигорець практичний психолог Багатопрофільного навчально реабілітаційного центру, створила практичний кейс «Керівнику для розвинення здатністі до подолання стресу конструктивним шляхом».
В практичній частині заходу Людмила Бутрімова, консультант Центру професійного розвитку педагогічних працівників, практичні психологи закладів освіти Наталія П’ятигорець і Вікторія Євдошенко залучили до активних форм роботи учасників дискусійного майданчика.
Учасники мали можливість ознайомиться з
-застосуванням SWOT-аналізу в процесі Впровадження змішаного навчання в закладах дошкільної освіти,
-презентацією посібника «Інструменти полегшення адаптаційного періоду дітей при поверненні до дитячого садка»,
-взяли участь у тренінгу «Визначення психологічних ресурсів та їх ефективне використання в управлінській діяльності керівника закладу освіти».
Під час підведення підсумку склали чеклист «Стратегічна готовність учасників освітнього процесу до усунення освітніх втрат».