Проведено тематичні заходи із вшанування Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу в закладах освіти міста
18 травня 1944 року розпочалася депортація кримських татар з місця їх постійного проживання. Тільки за три дні було вивезено більше 183 тисяч кримських татар у Казахстан, Узбекистан, Таджикистан. Після депортації кримських татар в Криму двома указами від 1945 і 1948 років було перейменовано всі (за винятком міст Бахчисарай, Джанкой, Ішунь, Саки та Судака) поселення, назви яких мали кримськотатарське походження (понад 80% від загальної чисельності поселень Криму).
Трагічною також була і подальша доля кримськотатарського народу коли 18-20 травня 1944 року було виселено 180014 осіб. Депортація мала катастрофічні наслідки для татар. Протягом року від голоду, хвороб, виснаження загинуло понад 30 тисяч людей.
У 1989 році депортація була визнана Верховною Радою СРСР незаконною і злочинною. 12 листопада 2015 року Верховна Рада України визнала депортацію з Криму у 1944 році геноцидом і проголосила 18 травня Днем пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу.
Зараз геноцид від повномасштабної агресії рф вже переживає весь український народ.
Для здобувачів освіти проведено інформаційно-просвітницькі заходи (дистанційно з використанням соціальних мереж, YouTube-каналів, мобільних застосунків), а саме:
- інформаційні години, тематичні уроки, уроки-реквієми: «Трагічні сторінки в історії кримськотатарського народу», «Геноцид кримськотатарського народу», «Злочини без строку давності», «Від 1944 року до нашого часу», «Право на пам’ять», «Вкрадений Крим. Історія Депортації»;
- перегляд відеоматеріалів, архівних фото, банерів, підготовлених Українським інститутом національної пам’яті до Дня пам’яті жертв депортації кримських татар (заклади загальної середньої освіти);
- інформаційні повідомлення на уроках історії до Дня пам’яті жертв геноциду кримськотатарського народу: «Трагедія кримських татар», «Геноцид в Криму», «Боротьба кримськотатарського народу за своє право жити на Батьківщині триває ».
На будівлях освітніх закладів міста були приспущені Державні Прапори України.