КЗ "ЦПРПП" КМР

 






Міністерство oсвіти і науки, молоді та спорту України

Національна дитяча гаряча лінія


ТЕЛЕФОНИ ДОВІРИ

"Гаряча" лінія
"Якщо ображають дитину"
час роботи: з 9 до 17
з понеділка по п'ятницу
8 056 370 48 19

Всеукраїнська дитяча лінія “Телефон Довіри”
8 800 500 21 80

Національна “Гаряча лінія” з питань насильства та захисту прав дітей
8 800 500 33 50

Національна “Гаряча лінія” по запобіганню торгівлі людьми
8 800 500 22 50

Урядова гаряча лінія
попередження домашнього насильства,
торгівлі людьми та тендерної дискримінації
1547


Урядова консультаційна
лінія з питань безпеки дітей
в Інтернеті
1545

(далі обрати «3»)

Національна дитяча
гаряча лінія Ла-Страда
0 800 500 225

(із стаціонарних),

116 111

(з мобільних)

«Гаряча лінія»
Національної поліції України
Єдиний контакт-центр
0 800 500 225
(із стаціонарних)
116 111

(з мобільних)

Національна гаряча лінія
з попередження домашнього насильства,
торгівлі людьми та
тендерної дискримінації
0 800 500 335
(із стаціонарних),
116 123

(з мобільних)

«Гаряча лінія»
служби у справах дітей
Дніпропетровської облдержадміністрації
056 732 48 71


Дніпропетровський
центр соціальних служб

056 370 48 18


«Сьогодні я маленький жолудь, а завтра я кремезний дуб!»

Nov 28, 2024
Саме такий мотиваційний слоган для найменших освітян став головним у корекційно-розвитковій програмі «Дитячий Універсальний БагатоОпційний Курс» (ДУБ’ОК), яку представили спільноті освітян міська творча група практичних психологів закладів дошкільної освіти у межах брифінгу-презентації.

У січні 2024 року фахівці психологічної служби взяли участь у Всеукраїнському грандовому проєкті: «Підтримка практикуючих психологів» за сприяння громадської організації «Український професійний розвиток» та уряду Ізраїлю, ідея отримала визнання, ми посіли перше місце та отримали грошовий гранд на створення та втілення даної програми.

Споглядаючи освітні втрати під час війни, ми розуміли, що дошкільнята – особливо вразлива категорія під час військових подій в Україні. Завдання психологічної служби закладів дошкільної освіти – забезпечити комплексну психологічну та емоційну підтримку дітей, педагогів, батьків; розвивати життєстійкість громадян, досягти цілісного розвитку дітей віком від 2 до 6 років за даних умов.

Мета програми – виховати соціалізовану, стійку до стресів, успішну особистість, яка зможе у шкільному навчанні повністю реалізувати свої здібності і таланти. З точки зору психології, програма спрямована на соціально-емоційний розвиток дітей дошкільного віку, а саме: формування особистісних властивостей, потреб, здібностей, елементарних уявлень та практичних умінь, що забезпечують дитині сприятливу життєдіяльність і допомагають усвідомити, як слід себе поводити, щоб бути співзвучною з іншими, розуміти свою самоцінність, володіти навичками стресостійкості і почуватися комфортно в будь-якому соціальному середовищі.

Новизна даної програми полягає в тому, що вона має головного героя – дерево ДубОК. Ми недарма обрали саме могутній дуб, один з символів Кривого Рогу. Це образ незламності, внутрішньої сили, рішучості, життєлюбності, стійкості за будь-яких умов. Дубок є повноцінним учасником розвиткового і корекційного процесів: він розповідає казку, грає з дітьми, запрошує до бесід, творчих дискусій, пропонує графічні завдання, тренінгові вправи, дає поради, настанови тощо. Дерево виготовлене власноруч з матеріалів різної текстури, має додаткові засоби, а тому має багатофункціональне призначення.

Особливість програми в тому, що вона структурована за п'ятьма опціями, які мають свій напрям роботи і свою назву. Ми не випадково обрали термін «опція» (англ. option) – це новітнє запозичення з англійської мови, яке означає один із варіантів для вибору. Практичний психолог може обрати будь-яку з цих опцій, не дотримуючись послідовності. В пріоритеті – потреба дитини в тому чи іншому розвитку (особистісному, чуттєво-емоційному, соціальному, мотиваційно-вольовому):

- Опція «Я пізнаю»

- Опція «Я взаємодію»

- Опція «Я почуваюсь»

- Опція «Я відчуваю»

- Опція «Я прагну».

 

Учасники міської творчої групи практичних психологів ЗДО під керівництвом консультанта КЗ «Центр професійного розвитку педагогічних працівників» Голубєвої Ольги  протягом року плідно працювали над створеннямї та апробацією програми для дітей старшої вікової групи.

До складу міської творчої групи увійшли:

  1. Шляхова Анна, практичний  психолог КЗДО№101 КМР,
  2. Гнєда Інна, практичний  психолог КЗДО№120 КМР,
  3. Гаркава Дар’я, практичний  психолог КЗДО№51 КМР,
  4. Приймакова Інна, практичний  психолог КЗДО№ 280 КМР,
  5. Грищенко Наталя, практичний  психолог КЗДО№ 22 КМР,
  6. Шайнога Тетяна, практичний  психолог КЗДО№ 4 КМР,
  7. Семеряга Оксана, практичний  психолог КЗДО№67 КМР,
  8. Білопола Вікторія, практичний  психолог КЗДО№ 236 КМР,
  9. Євдошенко Вікторія, практичний  психолог КЗДО№57 КМР,
  10. Шустова  Яна, практичний  психолог КЗДО№158 КМР.

У найближчих планах провести презентації програми у всіх районах міста, активно використовувати дану програму у всіх 152 закладах дошкільної освіти.