Методичний вояж для вчителів біології та екології ЗЗСО міста
У цьому намагаються переконати своїх учнів педагоги Центрально-Міського району і 29 жовтня 2024 року поділилися своїм досвідом з учителями біології, екології та географії під час проведення міського заходу «Дотик природи: знайомство з біорізноманіттям Кривого Рога. Екскурсії реальні та віртуальні».
Екскурсії є однією з форм організації навчання з природничих дисциплін. Вони передбачають створення умов для наближення змісту навчальних предметів до реального життя, спостереження та дослідження учнями явищ природи, розширення світогляду школярів, формування в них життєво необхідних компетенцій, посилення практичної та професійно-орієнтаційної спрямованості освітнього процесу.
Так, Ганна Шведун, учитель біології КЛ №123 КМР, ознайомила міську спільноту вчителів біології, екології та географії з дидактичними можливостями екскурсій для реалізації діяльнісного підходу до навчання та виховання здобувачів освіти, розглянула методичний інструментарій їх проведення у різних форматах.
Ірина Левченко та Віра Анциборова (КЛАС «Міжнародні перспективи») продемонстрували можливості шкільного подвір`я як екскурсійного майданчика, запропонувавши вивчати з учнями 7 класу НУШ різноманітність життєвих форм покритонасінних рослин на пришкільній парковій зоні.
Аксенія Шевченко (КГ №104 КМР) та Ірина Свєташова (КГ №2 КМР) зі своїми вихованцями здійснюють екскурсії на території порушених зон Криворіжжя. Ці об`єкти вони використовують для ознайомлення та закріплення тем з курсу біології 9 класу «Еволюція органічного світу» та «Надорганізмові системи» під час реальних та віртуальних екскурсій.
Індивідуальні екскурсії як спосіб збору матеріалів для колективних проєктів у 7 класі НУШ «Тваринний світ криворізьких парків» пропонувала для розгляду Лариса Левкова, учитель біології КГ № 8 КМР.
Використання рекреаційних зон та об’єктів індустріальної спадщини Кривого Рогу для проведення навчальних екскурсій з метою вивчення біорізноманіття Криворіжжя та його збереження в умовах значного антропогенного навантаження під час проведення Школи юного науковця продемострувала вчитель біології КЦМЛ Наталія Бондаренко.
Ознайомила з рекомендаціями методичного заходу та підвела його підсумки консультант КЗ "ЦПРПП" КМР Тетяна Бевзюк. Педагоги отримали інформацію щодо тематики навчальних екскурсій та покликання на сайти, що пропонують віртуальні подорожі природничої тематики.
Захід виявився актуальним, цікавим та пізнавальним.